KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12408243
*
nr 1240 8243
Heinz Decker
(1919-2017), Sverige
Akvarell, Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 20:04:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 19:47:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Läs mer om Heinz Decker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller heinz decker landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13
*
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Läs mer om Heinz Decker
nr 1240 8243
Heinz Decker
(1919-2017), Sverige
Akvarell, Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 19:47:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.Läs mer om Heinz Decker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller heinz decker landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13